Doğal Mucize Zeytinyağının Faydaları

D o ğ a l M u c i z e Z e y t i n y a ğ ı n ı n F a y d a l a r ı

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Kendine has ikliminde yetişen zeytin ağaçlarının bir dizi işlemden geçerek zeytinyağı formuna gelmesi ve evlerimizde sıcak ya da soğuk birçok tarifte kendine yer bulması, sadece yemeklerimize verdiği tat ve zenginlikten değil. Zeytinyağının vücudumuza olan faydalarının saymakla bitmeyeceğini kabul ederek, aralarından bizce en önemli olanlarını sizler için sıraladık.

Vücudumuzu temizleyen karaciğerin de temizlenmesi gerekir. Zeytinyağı karaciğeri temizler ve daha sağlıklı çalışmasına yardımcı olur.

İçerdiği yüksek antioksidan sayesinde sindirimi kolaylaştırır ve bağırsakların düzenli çalışmasına olanak sağlar.

Özellikle kilo problemi yaşayanların sıklıkla karşı karşıya kaldığı metabolizma problemi zeytinyağı mucizesiyle aşılabilmektedir. Metabolizmayı hızlandırma özelliğiyle zeytinyağı, kilo vermenizi ve formda kalmanızı sağlayan en önemli yardımcılardan biridir.

Cilt koruması ve güzelleştirilmesi için kullanımı zeytinyağının bilinen faydalarındandır. Yaşlanmayı geciktirme özelliğinin yanı sıra makyaj malzemelerinizin içerdiği kimyasallardan da zeytinyağı sayesinde korunabilirsiniz.

Bir diğer faydası saç bakımıdır. Saç bakım ürünlerinin çoğu zeytinyağı içerir. Böyle bir ürüne sahip değilseniz üzülmeyin! Duştan 15-20dk önce saçınıza sürüp bekletirseniz saç dökülmelerinizin azaldığını ve saçlarınızın daha canlı bir hal aldığını göreceksiniz.

Kan şekerini düşürmesiyle bilinen zeytinyağı, bu özelliğiyle diyabete karşı da bir koruma kalkanı oluşturur. İnsülin görevi gören bileşenleri sayesinde şeker konusundaki problemlerinize pozitif bir etki sunar.

Özellikle yaşlılarda görülen tansiyon rahatsızlıklarına da iyi gelen zeytinyağı, kan basıncını düzenler, bu sayede tansiyonun normal seviyelerde kalmasını sağlar.

Son olarak günlük yaşantının yoruculuğu ve stresi için bir kalkan görevi gören zeytinyağı, stresi azaltır. Vücut enerjisini korur ve canlılık hissi uyandırır.