H a k k ı m ı z d a

Doğamızı titizlikle koruyoruz, zeytin ağaçlarımıza çok iyi bakıyoruz, yalnızca kendi bahçemizden ellerimizle tek tek topladığımız zeytinlerimizi hiç bekletmeden zeytinyağına dönüştürüyoruz. Doğal ve en sağlıklı işlem olan soğuk sıkım yöntemini tercih ediyoruz. Ve bu mucizevi yaşam iksirini, doğasını bozmadan, en sağlıklı şekliyle sizlere ulaştırıyoruz.

Çanakkale Geyikli’deki zeytin bahçelerimizi ziyarete gelirseniz, bunu bir bakışta siz de anlarsınız. Öyle bir yerdeyiz ki, gün gün bir mucizeye tanık oluyoruz. Burada büyüyen, kökleri binlerce yıl öncesine dayanan zeytin ağaçlarımızın nasıl da özel zeytinler verdiklerini, biraz ötede değil tam da burada nasıl da eşsiz bir lezzete sahip olduklarını şaşkınlıkla ve hayranlıkla izliyoruz.

 

Merkezi Kuveyt’te bulunan Mresco Türkiye Group CEO’su Oya Zingal çocukluğundan beri en büyük tutkusunu Olivoyage markasıyla hayata geçirdi.

Dedesinin zeytin bahçelerinde büyüyen, daha çocukluk yıllarında içine zeytin ve zeytinyağı tutkusu işlemiş Zingal, 2017 yılında Olivoyage’ın tohumlarını Kuzey Ege’de Geyikli Bölgesinde attı. Bir zeytin yolculuğu anlamını taşıyan Olivoyage, İngilizce ‘’olive (zeytin)“ ve “voyage (yolculuk)“ kelimelerinden meydana gelmektedir. 

HİKAYEMİZ

S e n i b a n a h a n g i a ş k l a r g e t i r d i ?

Antik çağın Egeli ozanlarının bu sözü, bize kendi zeytinyağımızı, Olivoyage’ı anlatır.Kadım Ege rüzgârları, Geyikli tepelerinden süzülüp gelen saf yağmurlar ve üzerinde yaşadığımız bereketli Anadolu toprakları besliyor zeytin ağaçlarımızı. Aslında her şey kendi doğallığında oluyor ve bir mucizeye dönüşüyor. Bize düşen görev, sadece onlara layık olmaya çalışmak.

Türkiye’yi dünyada temsil edecek zeytinyağı markası olma hedefiyle yola çıkan Zingal, zeytinin zeytinyağına yolculuğunun her aşamasında bizzat bulunmaktadır. Olivoyage zeytinyağları, doğru zamanda ve elle toplanan zeytinlerin, birkaç saat içinde sıkma işleminden geçerek, doğru depolama ve filtreleme gibi tüm prosesler titizlikle takip edilerek, kaliteden asla ödün verilmeden üretilmektedir.

Üretim süreci içerisinde ve sonrasında herhangi bir katkı maddesi katmadan sofralarımıza eşsiz zeytinyağlarına sunan Olivoyage; organik tarımın tüm gereklerini yerine getirdiğini tescilleyen Organik Tarım Müteşebbis Sertifikası’na da sahiptir.

 

Zingal, butik üretim anlayışıyla lezzet farkını ortaya koyarak dünyaya Olivoyage zeytinyağlarını ihraç etmeye başlamıştır. Gourmet ürünleriyle Olivoyage Ailesi büyümeye ve yatırımlarına devam etmektedir.